МОЗ оптимізує лікарні для роботи в умовах обмеженого енергопостачання
10:00 28.11.2022
284

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як працюватимуть українські лікарні в умовах відсутності електроенергії. Лікарні в Україні не зачинятимуться навіть в умовах блекауту. Однак медустановам необхідно буде скоротити кількість приміщень, що використовуються.

“Лікарні не закриватимуть, але в певних лікарнях буде переглянуто підхід та оптимізовано використання приміщень для того, щоб сконцентрувати все на менших площах”, —зазначив Ляшко..

За його словами, оптимізація приміщень дозволить легше пройти осінньо-зимовий період, зокрема після настання сильних холодів.

“Коли менша площа, її простіше опалювати, використовуючи джерела живлення, якщо буде відключення від централізованого теплопостачання”, –зазначив міністр.

Ляшко також розповів, що  МОЗ визначило два рівні лікарень: ті, які можуть працювати без централізованого енергопостачання, і ті, які можуть обійтися без централізованого тепло- та водопостачання.

“Саме на цих лікарнях і сформується основна мережа медустанов, які в цей складний осінньо-зимовий період мають забезпечити медичну допомогу. Ми розуміємо, що в цих лікарнях на 100% працюватиме все обладнання, яке підключатиметься до енергопостачання”, —пояснив Ляшко.

Автор: Богдана Валігура
Читайте також