Перенесений Covid-19 може забезпечити "місяці імунітету"
10:00 15.01.2021
259

Більшість людей, які перенесли Covid-19, захищені від повторного його зараження принаймні протягом п'яти місяців, показує дослідження, проведене Громадським Здоров'ям Англії.
Вчені виявили, що минуле зараження пов'язане з приблизно 83% меншим ризиком зараження вірусом порівняно з тими, хто ніколи не хворів на Covid-19.
Але експерти попереджають, що деякі люди знову "чіпляють" Covid-19 - і можуть заразити інших.
А чиновники наголошують, що люди повинні дотримуватися правил перебування вдома - незалежно від того, чи був у них вірус.

Професор Сьюзен Хопкінс, яка керувала дослідженням, сказала, що результати обнадійливі, припускаючи, що імунітет триває довше, ніж боялись деякі люди, але захист аж ніяк не був абсолютним.
Особливо це стосувалося того, що деякі з реінфікованих мали високий рівень вірусу - навіть без симптомів і ризикували передати його іншим.

"Це означає, що навіть якщо ви вважаєте, що у вас вже була хвороба, і ви захищені, ви можете бути впевнені, що малоймовірно, у вас розвинуться важкі інфекції, але все ще існує ризик того, що ви можете заразитися інфекцією та передати її іншим", - додала вона.
"Зараз, як ніколи, життєво важливо, щоб ми всі залишалися вдома, щоб захистити оточуючих та врятувати життя".

Дослідники отримали різні докази, які свідчать про те, що ці люди повторно заразилися, включаючи нові симптоми через 90 днів після першого зараження.
Деякі тести все ще проводяться, і дослідники кажуть, що їх результати будуть оновлюватися у мірі надходження.

Вчені продовжуватимуть спостерігати за медичними працівниками протягом 12 місяців, щоб побачити, скільки триває імунітет.
Вони також уважно розглянуть випадки застосування нового варіанту - який не був широко поширений на момент першого аналізу - та відстежують імунітет учасників, які отримують вакцину.

Доктор Джуліан Танг, вірус-експерт з Лестерського університету, сказав, що результати обнадіюють медичних працівників.
"Наявність вакцини після одужання від Covid-19 не є проблемою ... і, швидше за все, зміцнить природний імунітет", - додав він.
"Ми також спостерігаємо ще за вакциною проти сезонного грипу.
"Отже, сподіваємось, результати цього документу зменшать тривогу багатьох колег-медиків, які побоюються отримати Ковід-19 двічі".

 

 

 

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також