Влада Австралії виплачуватиме гроші жертвам токсичних відносин
15:02 20.10.2021
260

Уряд Австралії одноразово виплатить по п'ять тисяч австралійських доларів жертвам аб'юзу в романтичних стосунках. Програма розрахована на представників усіх гендерів. Про це повідомляє CNN.

При цьому влада очікує, що найбільше заяв на отримання фінансової підтримки напишуть жінки, оскільки саме вони найчастіше стикаються з аб'юзом в країні. Урядове дослідження показало, що в Австралії в середньому раз в дев'ять днів через жорстокість партнера гине одна жінка.

Грошову компенсацію також зможуть отримати жінки, які втратили роботу під час пандемії та зверталися в поліцію за фактом домашнього насильства, і ті, у кого виросла орендна плата за житло.

Щоб отримати виплату, необхідно надати поліцейський звіт або постанову суду, що підтверджують домашнє насильство. Постраждалі можуть направити виплати на тимчасове вирішення проблеми і оренду нового житла, куди можна з'їхати від аб'юзера.

Місцеві правозахисники схвалили ініціативу, проте відзначили, що вона не в повній мірі вирішує проблему. «Тут виникає великий морально-етичне і політичне питання. Чому жінка повинна і далі переживати цю травму, якщо вона не винна? Чому саме жінка повинна бути тією, хто швидко забирає дітей і домашніх тварин і, можливо, не зможе знайти нове житло? » - заявила феміністка Мері Крукс, виконавчий директор організації Victorian Women's Trust.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також