МОЗ розповів, якою буде первинна меддопомога
20:15 08.02.2017
252

Міністерство охорони здоров'я визначилося з порядком надання первинної медичної допомоги, - пише Українська правда.

Проект наказу з такою назвою винесений на громадське обговорення та "буде затверджений після консультацій з експертним середовищем і регіонами".

Цей порядок визначатиме завдання первинної медичної допомоги (ПМД), суб’єктів надання допомоги, завдання лікаря, а також єдині правила організації та надання ПМД.

Дія документу поширюватиметься на всіх суб’єктів первинної ланки, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми діяльності.

"Перелік того, що входитиме до гарантованого кошика первинної медичної допомоги, переглядатиметься щороку та залежатиме від показників бюджету, які держава виділятиме на охорону здоров’я", – цитує прес-служба МОЗу заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.

Згідно з документом, первинна допомога надається усім громадянам України незалежно від їхнього віку, статі, національності, соціального статусу, рівня доходу, місяця проживання, віросповідання чи інших ознак.

Її надають за рахунок бюджетних коштів згідно з відповідною бюджетною програмою та законодавством. Коштом бюджету також оплачуватимуться діагностичні заходи та лабораторні дослідження в межах ПМД.

Наказ також регламентує правила надання ПМД. Зокрема, вибір лікаря та місце надання допомоги, її форми та способи, матеріально-технічне забезпечення робочого місця лікаря первинки, режим та графік роботи лікаря та ін.

Зокрема, пацієнт матиме право вільного вибору лікаря, незалежно від місця своєї офіційної реєстрації. Рекомендована кількість пацієнтів, що обрали одного лікаря, повинна перебувати у межах 2 000 пацієнтів. Однак, залежно від соціальних, вікових та кількісних характеристик населення громади, на території якої працює лікар, в окремих випадках кількість пацієнтів може бути більшою чи меншою.

Разом із тим, МОЗ наводить перелік обладнання, яким суб’єкт надання ПМД має обов’язково забезпечити місце надання допомоги.

Також міністерство представило: перелік скринінгових обстежень на первинці, діагностичних процедур та лабораторних досліджень, зразок декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.

Всі документи мають статус проектів та наразі проходять обговорення з представниками медичної спільноти з регіонів.

Читайте також