Назвали найпоширеніші помилки, через які не виходить згенерувати COVID-сертифікат у «Дії»
15:00 27.10.2021
269

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про найпоширеніші помилки у COVID-сертифікатах, через які громадяни не можуть згенерувати їх на порталі "Дія".

“Ми дуже часто розвиваємо наш продукт не в ідеальних умовах. Іноді ці умови є реально критичними. Так, наприклад, відбувається з послугою щодо ковідних сертифікатів”, - зазначив Федоров.

 

“Ключова проблема полягає в тому, що відповідно до закону помилку може виправити лише лікар, який робив вакцинацію та підписав запис своїм електронним підписом. У нас вже накопичилося багато неприємних реальних історій, коли ми знаходимо лікаря в поїзді або будимо його серед ночі, щоб людина змогла полетіти із сертифікатом”, - уточнив він.

Федоров наголосив, що «в жодному разі не можна в даному разі звинувачувати лікарів – вони зараз працюють у найскладніших умовах, а правила формування сертифікату є новими та непростими».

“Спільно з МОЗ та НСЗУ ми чітко класифікували всі помилки, регулярно відбуваються навчання лікарів. Найпоширеніші помилки - це неправильне зазначення ​​серії та кодів вакцин (це необхідно для уникнення введення сторонніх записів), номерів вакцинації, створення записів-дублів чи неповні дані в електронній системі охорони здоров'я”, - акцентував міністр.

Він заявив, що у міністерстві хочуть "якнайшвидше розвантажити процес і автоматизувати внесення цих даних".

“Після детального аналізу ми найближчими 2 тижнями готуємо серію оновлень електронної системи охорони здоров'я, за результатами якої плануємо зменшити кількість негативних відповідей на 50-70%”, - зазначив Федоров.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також