Кличко: Столиця готується до нового опалювального сезону, враховуючи масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури
18:25 01.07.2024
253

Київ готується до складного опалювального сезону, враховуючи масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури. Про це мер столиці Віталій Кличко повідомив в ефірі телеканалу «Київ».

«Із середини травня тривають гідравлічні випробування теплових мереж. Незважаючи на обмеженість фінансів, місто продовжує програму перекладки найбільш зношених ділянок тепломереж. Цього року замінять ще 55 км труб. Масштабну модернізацію мереж ми розпочали ще до повномасштабного вторгнення. На сьогодні вже оновили близько 400 км труб великого та середнього діаметру», – зазначив Кличко.

Він повідомив, що наразі, готуючись до зими, в планах столичної влади – відремонтувати понад 150 теплоджерел, понад 200 котлів, а також насосне обладнання.

Мер Києва підкреслив, що всі котельні міста, де це дозволяє потужність, вже оснащені генераторами для безперебійної роботи. Працюють фахівці і над тим, щоб обладнати генераторами більш потужні теплоджерела. Також місто додатково матиме ще понад 50 пересувних мінікотелень, які будуть розташовані у столичних лікарнях, пологових будинках, на важливих соціальних об’єктах.

Кличко нагадав, що сьогодні в Києві діють програми для ОСББ та ЖБК, що дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання. Цей механізм працює від початку повномасштабного вторгнення. На на цей час у столиці вже втілили понад 670 таких проектів. І продовжують їх впроваджувати.

Нагадаємо, сьогодні в столиці впроваджують Концепцію енергетичної стійкості столиці (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації).

Вона, зокрема, передбачає більш широке використання альтернативних джерел палива. Наприклад, місто опрацьовує будівництво двох ТЕЦ на різних берегах столиці. Вони працюватимуть на комбінованому паливі і будуть використовувати висококалорійні фракції відходів. Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття.

Читайте також