Кузін розповів про обмеження, для невакцинованих
19:30 22.10.2021
261

В Україні не вводитимуть додаткові обмеження для людей, які не зробили щеплення. Про це заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю на одному з телеканалів.

Ми використовуємо постанову Кабміну № 1236, де чітко прописано можливості або обмеження для вакцинованих і невакцинованих громадян. Ми стимулюємо роботу бізнесу, який вакцинований. Стимулюємо роботу тих закладів, які готові промотувати вакцинацію, або тих, які готові перевіряти вакцинальний статус під час своєї роботи в «помаранчевій» або «жовтій» зоні. Більш жорсткі обмеження не плануємо застосовувати, і це досить важливо, — пояснив Кузін.

Він додав, що водночас Міністерство охорони здоров'я буде постійно оновлювати перелік установ або організацій, для працівників яких вакцинація є обов'язковою.

У цьому напрямку ми користуємося ст. 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", бо розуміємо, що робота таких установ або закладів пов’язана з підвищеним ризиком інфікування працівників. Або ж ці заклади можуть належати до об’єктів критичної інфраструктури. Тобто, наприклад, хвороба декількох фахівців ключового напрямку може стати загрозою для роботи установи чи закладу, — зазначив санітарний лікар.

Довідково: загалом щеплення від коронавірусу зробили 8 557 659 людей, з них отримали одну дозу – 8 557 657 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 829 174 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 15 386 831 щеплення.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також