З 21 жовтня поліція перевірятиме COVID-сертифікати
17:28 18.10.2021
264

Перевірятимуть "Дію" та паперові сертифікати. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у понеділок в ефірі програми «Сніданок з 1+1», інформує пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Білошицький нагадав, що раніше НПУ спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або щодо сканування паперового варіанту такого документу.

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків», - сказав він.

Перевіряти обіцяють ретельно, а за використання підроблених довідок чи сертифікатів світить штраф на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.

Нагадаємо, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити - інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

Автор: Марія Петренко
Читайте також