Вакциновані в Україні іноземці можуть отримати міжнародний COVID-сертифікат
11:02 16.09.2021
285

Усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від COVID-19 за тією ж процедурою, що й українські громадяни. Вони можуть записатися до найближчого пункту щеплення чи центру вакцинації online або за їхніми контактними телефонами.

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» право на безоплатні послуги з охорони здоров’я, зокрема на щеплення, мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, та особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Для іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медичні послуги мають покриватись за рахунок власних коштів, коштів добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Усі іноземці та особи без громадянства, яких щепили двома дозами вакцини в Україні, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 – у лікаря, який проводив щеплення, або, якщо вони підписали декларацію з сімейним лікарем, то цей документ можна отримати в нього.

Реєстрація та внесення даних до електронної системи охорони здоров’я відбувається на підставі одного (або кількох) документів, що посвідчують особу.

Дані про щеплення іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають в України, не можуть бути внесені до цієї системи. Такі особи можуть отримати:

  •  довідку 063/о після першого щеплення;
  •  Міжнародне свідоцтво про вакцинацію після другого щеплення.

Якщо іноземець або особа без громадянства зробила перше щеплення від COVID-19 за кордоном, то вона може записатися на друге щеплення відповідною вакциною (за наявності) в Україні та отримати його на підставі документа про щеплення, виданого в іншій країні.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також