ЗМІ: за перші півроку 2021 роки від коронавірусу померло більше людей, ніж за весь 2020 рік
20:29 11.06.2021
261

Менше, ніж за шість місяців 2021 року від коронавірусу померли понад 1,88 млн осіб. 10 червня це число перевищило показник смертності від Сovid-19 за весь 2020 рік, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на підрахунки Університету Джонса Хопкінса і аналіз даних, підготовлений проектом Оксфордського університету.

Дослідження підкреслило, як нерівномірно пандемія поширювалася по світу, б'ючи по бідних країнах пізніше, ніж по розвиненим. WSJ стверджує, що глобальна пандемія ще далека від завершення, навіть незважаючи на те, що вакцини призупинили поширення вірусу в розвинених країнах.

Зростанню глобальної смертності сприяло прискорене поширення Covid-19 в деяких районах Азії та Латинської Америки. За підрахунками видання, в кінці 2020 року - початку 2021 року на Європу і Північну Америку доводилося 73% щодобового приросту числа хворих і 72% смертей в день.

Зараз на Південну Америку, Азію і Африку припадає понад 80% нових випадків зараження на добу і три чверті смертей. При цьому, як припускають експерти, реальна кількість жертв інфекції може бути значно вище, враховуючи неоднорідність реєстрації випадків захворювання і смертей.

Нещодавно загальне число жертв коронавірусу перевищило 3,7 млн ​​осіб. WSJ зазначає, що в останні тижні показник смертності в світі знижується, хоча все ще перебуває на історично високому рівні.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також