В Австрії запропонували ввести штраф €7 тис. за відмову від вакцинації
18:31 30.11.2021
257

У разі неодноразової відмови від вакцинації без поважної причини мешканцям Австрії можуть призначити штраф у розмірі €3,6 тис. або ув'язнити на чотири тижні. За наступних відмови штраф збільшиться до €7,2 тис.

Влада Австрії підготувала законопроект, згідно з яким ті жителі країни, хто відмовиться від обов'язкової вакцинації від коронавірусу, повинні сплачувати штраф у розмірі до €7,2 тис., пише Kronen Zeitung.

"Усі, хто не дотримується обов’язку щодо вакцинації, мають бути запрошені на щеплення районними органами влади. Якщо це запрошення буде проігноровано, то протягом чотирьох тижнів має бути направлено друге запрошення. Якщо і воно буде проігноровано, то тоді вже буде загроза великого адміністративного штрафу: у робочому документі передбачено до 3600 євро або чотиритижневе ув’язнення у випадку неможливості стягнення штрафу", - йдеться у повідомленні.

При цьому, як свідчить наявний в газети чорновий варіант законопроєкту, адміністративний штраф може стати удвічі більшим – до 7200 євро – якщо когось вже двічі карали за порушення обов’язку щодо вакцинації або якщо "адміністративне правопорушення створило серйозний ризик для життя чи здоров’я людини". Альтернативний термін ув’язнення у такому випадку може становити до шести тижнів.

При цьому, як зазначається у чорновому законопроєкті, вакцинувати тих, хто відмовляється, не можна буде примусово.

Обов’язкова вакцинація поширюватиметься і на наступні щеплення. При цьому, МОЗ своїми наказами сам визначатиме інтервали та можливі комбінації.

Згідно з документом, зобов’язання щодо обов’язкової вакцинації від COVID-19 стосуватимуться не лише громадян Австрії, а й всіх, хто має постійне чи звичайне місце проживання в Австрії.

Згідно з планами, вимога щодо вакцинації не поширюватиметься на тих людей, які мають протипоказання до щеплення за станом здоров’я, вагітних жінок та неповнолітніх до 12 років.

Визначати тих, хто ще не вакцинувався на встановлену законом дату, будуть з допомогою системи електронних медкарт Elga та центрального реєстру вакцинації.

Згідно з чорновим варіантом, закон матиме обмежений термін дії – три роки.

Водночас, як зазначає Die Presse, наявний у її розпорядженні чорновий варіант законопроєкту становить лише робочу основу і внесення змін є можливим. Крім того, не виключається, що оголошена раніше дата початку дії обов’язкової вакцинації 1 лютого 2022 року може бути перенесена, якщо підтвердиться, що для боротьби з новим штамом коронавірусу "Омікрон" потребуватиметься адаптація існуючих вакцин.

Наразі планується, що текст законопроєкту буде підготовлений для розгляду у парламенті після 6 грудня.

Крім того, з 15 листопада в країні запровадили локдаун, який має завершитися 12 грудня. Однак він закінчиться тільки для щеплених, а для тих, хто не пройшов вакцинацію, обмеження залишаться в силі. Під час локдауну в Австрії заборонено залишати будинок без особливих причин. Виняток становлять лише ті, хто вирушив на роботу, навчання, до магазину або до медичного закладу.

Зараз щеплення від коронавірусу в Австрії мають зробити все, окрім вагітних та неповнолітніх. Питання про посилення коронавірусних обмежень і введення локдауну в Австрії порушили на тлі рекордних щодобових показників за кількістю хворих на COVID-19. Напередодні локдауну у країні фіксували майже 12 тис. випадків інфікування на добу.
 


 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також