У Швеції дозволять підліткам вакцинуватися від COVID-19, навіть попри заборону батьків
16:56 03.10.2021
253

Шведські муніципалітети вирішили дозволити 15-річним дітям вакцинуватися проти COVID-19 всупереч бажанню батьків. З 11 жовтня програма пошириться на дітей віком від 12 до 15 років. Про це пише The Local.

Шведська асоціація місцевої влади та регіонів (SKR) заявляє, що 15-річні підлітки є достатньо дорослими, щоб самостійно ухвалювати такі рішення. Хоча зазначається, що кожен регіон повинен визначитися, чи потрібно батькам висловлювати свою думку.

Представники охорони здоров’я оцінюють ступінь зрілості, для цього дітям або підліткам потрібно заповнитити анкету, відповідаючи на різні питання про їх здоров’я і розуміння того, що означає пройти вакцинацію проти COVID-19.

Для дітей до 15 років регіони і муніципалітети повинні обов’язково отримувати письмову згоду батьків про щеплення. Проте у разі виникнення розбіжностей між батьками і 12-14-річними дітьми у питаннях вакцинації співробітники охорони здоров'я все ж можуть в деяких випадках дати індивідуальну оцінку зрілості дитини і піти проти волі батьків.

Очікується, що вакцинація дітей у віці від 12 до 15 років розпочнеться 11 жовтня по всій Швеції, при цьому деякі регіони воліють проводити вакцинацію в центрах вакцинації, а не в школах, як спочатку планувалося.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також