МОЗ прогнозує пік захворюваності на COVID-19 на кінець жовтня
13:02 18.10.2021
292

Кількість летальних випадків від COVID-19 в Україні збільшилася на 22% за тиждень, а число нових випадків захворювання зросло на 11%. Про це повідомив на брифінгу Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України.

Наразі заповненість ковідних ліжок становить 57%. Не виключено, що найближчим часом «червоних» зон стане більше.

За весь час пандемії в Україні 53% летальних випадків через коронавірусне захворювання прийшлося на вікову групу 70+ і майже 29% смертей було зафіксовано в українців віком 60-69 років.

«Переважна більшість нових випадків захворювання спричинена мутованим штамом «Дельта». Через це більше пацієнтів потребує лікування в відділеннях інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень. Тому вакцинація — ефективний спосіб уникнути захворювання, госпіталізацій та смерті», — наголосив Сергій Дубров, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, президент Асоціації анестезіологів України, професор.

 

"Поступовий спад до кінця року і в першому кварталі 2022. Зараз початок активної хвилі, зростання захворюваності", - сказав Кузін.

Він також зазначив, що в Україні завантаженість ліжок в медичних установах для пацієнтів з Covid-19 становить 50-60% і є контрольованою.

"Зараз завантаженість ліжок у нас на рівні 50-60%. І ми намагаємося тримати ситуацію в межах цього інтервалу. Є регіони, де точково є перевищення, там де є завантаженість лікарень вище ніж 60-70%. Тому такі лікарні розвантажуються оперативно в межах ручного режиму. Зараз ситуація контрольована, перезагруженності саме ліжок у нас не спостерігається. Але є дійсно точкові проблеми, коли у нас руйнуються маршрути по госпіталізації пацієнтів, і ми бачимо точкові перезавантаження лікарень ", - сказав Кузін.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також