В Україні можуть скоротити термін дії covid-сертифікатів
13:59 10.01.2022
257

З 10 січня в ЄС скорочено термін дії документів про вакцинацію від COVID-19, Україна також готується скоротити термін дії ковід-сертифікатів до 270 днів.

Про це в ефірі програми “Сніданок з 1+1” розповіла заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

З 1 лютого 2022 року в ЄС набудуть чинності нові правила. "Зелений" COVID-сертифікат діятиме не 365 днів, а 270 - дев'ять місяців.

"Ми готуємо таке ж рішення на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно на цьому тижні. Термін дії сертифікатів буде скорочено до дев'яти місяців", - повідомила Карчевич.

Також заступник міністра повідомила, що Україна готується приєднатися до глобальної мережі ковід-документів, яка охоплює понад 80 країн світу. Нині Україна входить до довірчої мережі ЄС, яка охоплює 60 країн світу, і українці мають змогу подорожувати до цих країн, пред’являючи цифрові сертифікати чи то про вакцинацію, чи про одужання, чи про тестування.

“Україна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі, на сьогодні йдуть технічні консультації. І відповідно як будуть готові всі країни, які висловили бажання приєднатися, думаю, що це протягом кількох місяців, ми зможемо заявити, що Україна вже дає змогу подорожувати до великої кількості країн світу”, - сказала Карчевич.

Вона додала, що це стосуватиметься людей, які матимуть ковід-сертифікати про вакцинацію, або про одужання від коронавірусної хвороби.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також