Китай відмовився слідувати плану ВООЗ щодо другого етапу розслідування походження ковіду
15:28 22.07.2021
263

Китай відмовився слідувати плану Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо другого етапу розслідування походження коронавірусу. По ньому фахівці ВООЗ планували вивчити лабораторії Ухань і місцеві ринки. Про це повідомляє Reuters.

«Ми не приймемо такий план вивчення походження, оскільки він в деяких аспектах ігнорує здоровий глузд і кидає виклик науці», - заявив Цзен Ісинь, заступник міністра Національної комісії охорони здоров'я. За його словами, план ВООЗ припускає, що вірус міг бути вироблений в лабораторії.

Ісинь також звинуватив ВООЗ в «політичному позерстві», зазначає Bloombeg. Він виступив проти політизації дослідження і зазначив, що другий етап дослідження повинен бути заснований на результатах першого.

Раніше глава ВООЗ Тедрос Гебрейесус заявив, що ймовірний зв'язок між поширенням коронавірусу і витоком вірусу з лабораторії в Китаї виключили занадто рано. Так, про те, що штучне походження вірусу «вкрай малоймовірно», фахівці ВООЗ заявили в лютому після відвідування Уханьского інституту вірусології.

Влада США і Великобританії розкритикували ці результати і заявили, що Китай навмисно відмовляв фахівцям в доступі до необхідних даних.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також