У штурмі Капітолію загинули чотири людини
14:00 07.01.2021
261

Попри те, що Джо Байден виграв вибори зі значним відривом у колегії виборників (він отримав 306 голосів виборників, чинний президент Трамп – 232 голоси), а також захистив свою перемогу в судах – формальна процедура визнання результатів виборів ще не завершилася.

Напередодні його суперник республіканець Дональд Трамп, який вважає вибори сфальсифікуваними, закликав своїх прихильників не визнавати ці результати. Багатолюдний мітинг біля Капітолію переріс у зіткнення з поліцією, натовп увірвався у Конгрес й зірвав встановлення результатів виборів. Американських політиків евакуювали.

Ще під час зіткнень у соцмережі потрапило відео, на якому чутно постріл у Конгресі та видно, як одна з жінок у натовпі протестувальників падає з важким пораненням у груди. 

Згодом стало відомо, що жінка померла.

Загибла - ветеран військово-повітряних сил США з Сан-Дієго. За даними поліції, вона і ще кілька людей увірвалися у зал засідань Конгресу. 

Їм протистояли поліцейські в штатському, один з них дістав зброю і вистрілив.

Жінку доправили у лікарню, де вона померла. Її ім'я не озвучують, поки про смерть офіційно не повідомлять родичів. 

Мер Вашингтона Мюріел Баузер та начальник поліції округу Колумбія Роберт Конті розповіли, що загалом у заворушеннях на Капіталійському пагорбі загинуло четверо людей.

Окрім згаданої жінки на території Капітолію виявили ще трьох загиблих: жінку та двох чоловіків. Всі вони повнолітні. Точні причини смерті не називаються, уточнюють лише, про "надзвичайні медичні ситуації". 

Також постраждали щонайменше 14 поліцейських. Двох госпіталізували - один з них отримав серйозні травми після того, як його затягли у натовп, а іншого поранили в обличчя.

За словами начальника поліції, станом на 21:30 за місцевим часом у районі Капітолія арештували мінімум 52 людей: чотирьох - за носіння вогнепальної зброї без ліцензії, одну особу - за носіння забороненої зброї, 47 - за порушення комендантської години і незаконний в'їзд в місто. Комендантську годину у Вашингтоні оголосили з 18:00 через заворушення.

Джерело: ВВС

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також