Кличко на Саміті мерів європейських міст закликав посилити допомогу Україні
19:51 04.05.2024
255

Мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко на Саміті мерів європейських міст у Парижі закликав посилити допомогу Україні. Насамперед військову.

«На Саміті мерів європейських міст наголосив, що допомога партнерів — насамперед військова — життєво важлива для України. І потрібно посилювати зусилля, зважаючи на критичну ситуацію на фронті. Де українські бійці бʼються не тільки за незалежність України. Насправді, триває боротьба за мир і стабільність в Європі, за майбутнє європейської демократії. Про це треба памʼятати щодня! І розуміти, що перемога України зупинить небезпеку поширення авторитаризму росії на сусідні країни», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що перемога України буде також поразкою політичних сил в Європі, які прихильно ставляться до путінізму, підтримують антидемократичні ідеї.  Бо ультраправий та ультралівий популізм, загрози демократичним принципам — серйозний виклик для ЄС напередодні виборів до Європарламенту.

«Зокрема це обговорюють мери європейських міст на саміті в Парижі, приуроченому до Дня Європи. І всі підкреслюють, що роль міст в збереженні демократії сьогодні — ключова. Як і те, що надважливо для захисту демократії — допомогти Україні зупинити агресора», – підкреслив Віталій Кличко.

Цього року Саміт мерів європейських міст відбувається в Парижі і приурочений до Дня Європи. Спілкування та дискусії мерів  зосереджені на викликах і можливостях, з якими стикаються європейські міста. – Зокрема, напередодні виборів до Європарламенту та на тлі зростаючого ультраправого та ультралівого популізму. Відкритий діалог необхідний для зміцнення демократичних цінностей, партнерства та взаємопідтримки міст.

Участь у Саміті беруть мери, зокрема, Парижа, Копенгагену, Рейкʼявіку, Стамбулу, Афін, Загреба, Тирани, Сараєво, представники міської влади інших європейських міст.

Мера української столиці на Саміт запросила мер Парижа Анн Ідальго під час свого минулого візиту до Києва в кінці березня цього року. За час повномасштабної війни в Україні мер Парижа відвідувала Київ чотири рази.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також