Рада спростила надання громадянства іноземцям, які мають заслуги перед Україною
12:00 14.12.2021
257

Верховна Рада на пленарному засіданні 14 грудня ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України" (№5630),  - за відповідне рішення проголосували 285 народних депутатів.

Закон передбачає спрощення набуття українського громадянства іноземцям або особам без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною. У тому числі, якщо у поданні центрального органу виконавчої влади на ім'я Президента містяться відомості, що такі особи брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення, та/або брали участь у виконанні бойових або службових завдань, та/або брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Окрім цього, спрощення процедури передбачається для осіб, прийняття яких до українського громадянства становить державний інтерес. Зокрема, якщо у поданні центрального органу виконавчої влади України на ім'я Президента містяться вище зазначені відомості.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також