24 родини в Калинівській громаді отримали компенсацію за пошкоджене житло завдяки послузі "єВідновлення"
17:00 17.10.2023
267

На 16 жовтня в Калинівській громаді 27 родин вже скористалися електронною публічною послугою "єВідновлення". З них 26 заявок вже обробили, і 24 родини отримали кошти.

Калинівська громада зазнала повторних нападів ворожими ракетами та "шахедами" з початку повномасштабної війни в Україні. У перший день війни були людські жертви та пошкоджене майно. На жаль, наразі не всі мешканці громади отримали компенсацію за збитки.

Як отримати компенсацію?

  • почати слід із заяви на портал «єВідновлення» про пошкодження майна. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а також через ЦНАП або нотаріуса.

«На першому етапі отримати виплати можуть лише ті українці, кому потрібен невеликий за обсягом ремонт, зокрема, заміна вікон, дверей тощо. На це держава передбачила максимальну суму відшкодування до 500 тисяч гривень. Обов’язковою умовою є те, що будинок або квартира мають бути внесеними до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», - пояснюють на сайті.

  • наступним етапом у процедурі отримання компенсації є розгляд інформаційного повідомлення комісією, створеною при Калинівській міській раді, яка розгляне заявку, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення.

Хто не може претендувати на грошову допомогу?

  • люди, які перебувають під санкціями
  • мають судимість за злочини проти національної безпеки, а також їхні спадкоємці – у разі, коли належний спадкоємцю об’єкт нерухомого майна був пошкоджений за життя спадкоємця.

Кошти постраждалі можуть отримати лише на картку «єВідновлення».

Зазначається, що зняти їх з рахунку неможливо, як і витратити на інші потреби, окрім ремонту та придбання будівельних матеріалів. Платежі можливо здійснити лише у будівельних магазинах або ж на оплату послуг ремонтних бригад чи компаній, які зареєстровані у системі «Дія».

Кошти можна витратити впродовж року після отримання. Після цього невикористаний залишок повертається до бюджету.

Також, якщо власник пошкодженого майна помер, спадкоємець зможе отримати компенсацію за пошкоджене житло лише після оформлення спадщини в установленому порядку.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також