СБУ заблокувала схему підробки та збуту міжнародних COVID-сертифікатів
14:58 27.09.2021
280

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала чергову схему фальсифікації міжнародного свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що організував оборудку житель Івано-Франківської області разом зі спільницею – жителькою сусіднього регіону. Свій «офіс» вони облаштували у приміщенні однієї з туристичних агенцій, де орендували кабінет.

За даними слідства, зловмисники створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками.

Замовлення вони відправляли через поштових операторів, постійно змінюючи установчі дані.

Ціна однієї фальшивки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тисяч гривень. Для більшої достовірності на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей, – повідомили в СБУ.

Встановлено, що їхніми клієнтами були не тільки мешканці України, а й іноземці (громадяни Російської Федерації та Республіки Молдова). А підшуковували цих клієнтів учасники злочинної оборудки через туристичну агенцію.

Під час обшуків правоохоронці вилучили чорнові записи із "клієнтською" базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень та "міжнародні свідоцтва про вакцинацію".

У пресслужбі зазначили, що організатору злочина наразі повідомлено про підозру щодо підроблення документів та їх збут.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також