Сексуальне життя під час війни: що потрібно знати
20:54 17.04.2022
285

Наш організм спроектований так, щоб захищати важливі функції в критичний період, тому під час тотального стресу та подій, які загрожують життю, репродуктивна функція жінки часто вимикається. Парадокс, але факт залишається фактом, завагітніти буде ой як непросто.

Хоча є й інша сторона медалі – гіперсексуальність. Це пояснюється тим, що організм хоче залишити після себе потомство перед загрозою смерті, тому продукує велику кількість репродуктивного біоматеріалу та вмикає всі потрібні функції.

Але постійний стрес, відсутність 8-годинного сну, невизначеність, прийом деяких медикаментозних препаратів може знижувати лібідо до мінімума. 

Ось ще з чим доводиться стикатись під час війни:

  1. У жінок бувають труднощі зі збудженням та досягненням оргазму, в чоловіків — передчасна еякуляція та відсутність ерекції.   
  2. Провина вцілілого, думки про те, «як я можу займатися сексом, коли інші вмирають», також можуть викликати зниження сексуального бажання. 
  3. Якщо закохані давно не бачилися, то після зустрічі не очікуйте відразу палких ночей. Після довготривалого утримання бувають труднощі з досягненням ерекції у чоловіків, оргазму — в жінок. Це нормально, не варто хвилюватися. Сексуальна функція відновиться через деякий час, а до цього подумайте, як виражати свої почуття по-іншому.  
  4. Інформація про зґвалтування може викликати підвищену тривогу, відразу до партнера, небажання близькості. Ви можете ідентифікувати себе із потерпілими, і тоді збудження буде лякати. Важливо говорити з партнером про свої почуття. Це дасть йому розуміння, що ваше небажання сексу — не через нього. Якщо такий стан продовжується тривалий час, варто пропрацювати ці почуття відрази, страху, сорому зі спеціалістом.   
  5. Під час війни загострюються міжособистісні конфлікти. Завищені очікування від партнера, неможливість окреслити свої кордони, різні погляди на необхідність евакуації / знаходження у сховищі — все це призводить до взаємних образ та розчарування. Це негативно впливає на лібідо. Також іноді буває складно залишитися наодинці через відсутність особистого простору. 
Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також