У США представили робособак, озброєних штурмовими гвинтівками
18:00 17.10.2021
296

На конференції Асоціації армії США у Вашингтоні представили чотириногих роботів-собак, озброєних штурмовими гвинтівками. Про це повідомляє The Verge.

Пристрої спільно розробили компанії Sword International і Ghost Robotics. Така робособака може стріляти на відстань 1200 метрів, має 30-кратний оптичний зум, а також тепловізор, який дозволяє їй прицілитися навіть в темряві.

За основу винаходу був узятий робопес Vision 60, правда, зброєю він не оснащений. Ці пристрої вже застосовуються армією США - наприклад, на військових базах робособаки патрулюють болотисті райони, на які небезпечно заходити людям.

Роботи також здатні займатися картографуванням і можуть використовуватися в якості мобільних вишок стільникового зв'язку. Передбачається, що вони можуть допомогти в пошуках і знешкодженні хімічних, біологічних і ядерних загроз.

Виробники збройних робособак поки не оголошували про початок продажів, але це лише питання часу, вважає The Verge. Закони США не забороняють випуск подібних пристроїв, проте багато американців виступають за введення відповідних обмежень. «Питання полягає в тому, яким чином цих роботів будуть застосовувати в майбутньому і наскільки вони будуть піддаватися контролю, коли почнуть стріляти по людях», - зазначає видання.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також