Учасник штурму Капітолія отримав п'ять років в'язниці
12:38 18.12.2021
252

Мешканець штату Флорида, який 6 січня напав на поліцію під час штурму Капітолія США з вогнегасником, був засуджений до понад п’яти років за ґратами, що наразі є найдовшим терміном ув’язнення для учасників штурму.

Про це повідомляє CNN.

Житель Флориди Роберт Скотт Палмер напав на поліцейських із вогнегасником. В угоді про визнання провини було сказано, що він розпорошив вогнегасник у бік поліцейського кордону та кинув у правоохоронців порожній балон. Також Палмер кинув у поліцейських дерев'яну дошку та металеву трубу. Йому вистрілили у живіт гумовою кулею.

Палмер був першим, кого вдалося ідентифікувати слідству серед учасників штурму які встановили його особу за допомогою наявних фото та відеоматеріалів.

Згідно з вердиктом, Палмер розпилив вміст вогнегасника на кордон поліції та двічі кидав вже порожню каністру у офіцера.

Нагадуємо, 6 січня цього року експрезидент США Дональд Трамп заявив своїм прихильникам під час мітингу неподалік Білого дому про начебто «вкрадені» у нього вибори. Після цього натовп рушив до будівлі Конгресу США, де відбувався формальний процес затвердження перемоги на президентських виборах Джо Байдена. Протестувальники увірвалися до будівлі Капітолію, що спричинило негайну евакуацію членів Конгресу та припинення усіх законодавчих процедур. Під час заворушень п’ятеро людей загинули, сотні отримали поранення. Кримінальні справи порушені проти понад 700 учасників нападу на Конгрес США на початку січня.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також