У Вінниці склали півсотні адмінпротоколів за забруднення струмків
10:30 13.08.2021
268

У територіальній громаді працюють мобільні групи по перевірці водних об'єктів та прибережно-захисних смуг. Інспектори перевіряють, чи правильно облаштовані вигрібні ями у приватному секторі та чи не зливають мешканці нечистоти до водойм. За півроку обстежили 45 струмків на території Вінницької міської територіальної громади, а на порушників склали 50 адміністративних протоколів.

Мобільні групи розпочали роботу з середини березня. До складу мобільних груп входять інспектори Муніципальної варти, екологічної служби. Під час рейдів обстежують малі річки, струмки й озера. А у разі виявлення скидання нечистот, забруднення водойм побутовим сміттям – складають адмінпротоколи. Такі мобільні групи працюють і на приєднаних територіях – Вінницько-Хутірському, Стадницькому та Деснянському округах.

«Головна мета роботи мобільних груп - виявляти та запобігати в подальшому забрудненню водойм. Якщо помітили правопорушення, складаємо адмінпротоколи. Відтак містяни, які зливають нечистоти до струмків та озер, повинні будуть сплатити штраф у розмірі  від 340 до 1360 грн. Якщо ж такі протиправні дії  зафіксували з боку суб'єктів підприємницької діяльності, то сума штрафу для них становитиме від 850 до 1700 грн», - говорить начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

Керівник Муніципальної варти зазначив, що у разі виявлення забруднення прибережно-захисних смуг або водойм побутовим сміттям, порушників штрафують не одразу, а дають можливість навести лад та прибрати непотріб.

«Після цього наші інспектори проведуть повторну перевірку, і, якщо припис не буде виконано – тоді представники мобільної групи складають адміністративний протокол, і порушнику доведеться  сплатити штраф», - каже Віталій Чигур.

Приписи можуть отримати як власники приватних будинків, так і міські служби.

Про випадки засмічення або забруднення водойм на території Вінницької громади можна повідомляти диспетчерам відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60, або за телефоном Ситуаційного центру: 067-4-102-101.

3.jpg

2.jpg

 1.jpg

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також