ВК зміг обійти блокування в Україні: відтепер соцмережа доступна в мобільному додатку
18:04 14.09.2020
263

 

Українці зможуть користуватися російською соціальною мережею «ВКонтакте» без використання спеціальних програм. Заборонена в Україні соцмережа змогла обійти блокування у своєму мобільному додатку.

Про можливість використовувати ВК без VPN повідомили журналісти сайту olevsk.online. Зокрема медійники зауважили, що їх співробітники отримали сповіщення від ВК, в якому йшлось про оновлення додатку.

 «Ми додали проксі в сам додаток, щоб ви могли користуватися ним без обмежень. Оновіть додаток VK — спілкуйтеся вільно і без меж», — йдеться в листі.

Як «обійшли»?

Для того, аби обійти блокування розробники соцмережі використали проксі-сервер. Фактично це сервер посередник, з використанням якого запит йде не напряму.

Коли запит йде напряму на домен (тобто сайт, який ви хочете відкрити), який вам потрібен, а він заблокований — зайти у вас не вийде. Але якщо є сервер посередник, то запит спочатку йде кудись в інше місце, не заблоковане в Україні, яке й надає нам всю інформацію з домену, який вам потрібен.

Нагадаємо, 17 травня 2017 року чинний президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції РНБО, які передбачали блокування російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також сервісів «Яндекс» та низки інших ресурсів. Відтоді цю заборону українська влада постійно продовжує. Після зміни влади заборона залишилась у силі, востаннє її продовжили у травні 2020 року.

 

Автор: Анастасія Волкова
Читайте також