6 причин нерегулярної менструації
17:22 05.06.2017
287
Зізнайтеся, вам коли-небудь доводилося стикатися з проблемою порушення менструального циклу? Зверніть увагу, що нерегулярна менструація може бути ознакою гормонального дисбалансу та інших серйозних проблем зі здоров'ям. У цій статті ми зібрали 6 найпоширеніших причин нерегулярної менструації.
Порушення менструального циклу та затримку місячних можуть спричинити різні фактори. Ось чому за наявності такої проблеми ми радимо вам одразу звернутися до лікаря-гінеколога для встановлення правильного діагнозу.

Менструальний цикл – це біологічний і гормональний процес, через який регулярно доводиться проходити жінкам певного віку. Перебіг менструації напряму залежить від психологічного та фізіологічного здоров’я жінки.

Середня тривалість менструального циклу – 28 днів. Сама менструація зазвичай триває від 3 до 6 днів, проте все залежить від гормонального стану кожної окремої жінки.

Під час кожної наступної менструації в організмі жінки відбувається низка змін, які впливають на її сексуальну та дітородну функції. Утім, на жаль, деякі жінки ігнорують перші тривожні дзвіночки, про які може свідчити нерегулярна менструація та зміна характеру виділень.

Тривалість та характер місячних можуть змінюватися впродовж життя, і причиною цього є різний рівень гормонів у період між статевим дозрівання та менопаузою.

Кожній жінці потрібно вміти розрізняти ознаки порушення менструального циклу, адже вони можуть свідчити про гормональні зміни в організмі та серйозні розлади у роботі внутрішніх органів.

Якщо місячні часто затримуються або ж, навпаки, починаються раніше звичного графіку, радимо вам звернутися до гінеколога, щоб виявити причину нерегулярної менструації. Звісно, не варто завчасно налаштовувати себе на негатив, проте після появи перших ознак порушення менструального циклу краще звернутися до спеціаліста, щоб уникнути подальших ускладнень.

Більшість жінок, які страждають через нерегулярні місячні, не розуміють причин порушення менструального циклу. Ось чому ми скористалися можливістю та підібрали для вас 6 основних причин нерегулярної менструації.

1. Проблеми зі щитоподібною залозою

Розлади у роботі щитоподібної залози є головними спусковими гачками порушення менструального циклу.

Оскільки цей орган відповідає за вироблення життєво важливих гормонів, їхній дисбаланс призводить до аменореї (відсутності місячних протягом 6 місяців і більше) та нерегулярної менструації. Статистика вказує на те, що близько 15% жінок з аменореєю мають проблеми й зі щитоподібною залозою.

Деякі спеціалісти вважають щитоподібну залозу найголовнішою залозою в організмі, адже серед її основних функцій – контроль над ендокринною системою, швидкістю обміну речовин та сексуальним лібідо людини.

2. Зупинка прийому протизаплідних засобів

Оральні контрацептиви призначені для контролю народжуваності та профілактики небажаної вагітності.

Ці пігулки підтримують високий рівень естрогенів в організмі. Тіло сприймає такий стан речей за вагітність, а тому перешкоджає заплідненню.

Через 21 день регулярного прийому протизаплідних засобів необхідно зробити семиденну перерву, після чого цикл знову повторюють.

Проблема у тому, що часто після завершення прийому протизаплідних засобів в організмі жінки можуть відбуватися певні зміни, зокрема порушення менструального циклу та відсутність місячних.

Дослідження довели, що близько 29% жінок, які припинили вживати протизаплідні засоби, не мають критичних днів упродовж трьох місяців.

3. Інтенсивне фізичне навантаження

нерегулярна менструація

Інтенсивне фізичне навантаження може спричинити зміни у роботі надниркових і щитоподібної залоз та мозкового придатка. Отже, зі спортом варто бути обережними, адже виснажливі тренування можуть не лише порушити менструальний цикл, але й згубно вплинути на роботу інших внутрішніх органів.

Для прикладу, жінки, які беруть участь у спортивних марафонах або професійно займаються атлетикою, можуть не мати критичних днів кілька місяців через підвищену гормональну активність в організмі.

Ба більше, близько 81% жінок, які займаються бодібілдингом, упродовж життя часто страждають через нерегулярні місячні.

4. Гормональний дисбаланс

Гормональний дисбаланс в організмі, спричинений полікістозним синдромом яєчників, часто призводить до порушення менструального циклу.

Цей стан змінює рівень статевих гормонів, зокрема естрогену, прогестерону та тестостерону.

У результаті менструальний цикл також зазнає певних змін, а ще часто з’являються такі неприємні симптоми, як ріст волосся у небажаних місцях, акне та різкі стрибки ваги.

Є ще одна неприємна ознака гормонального дисбалансу в організмі – передчасна менопауза. У жінок, які страждають через такий симптом, менструації завершуються до 40 років.

Через гормональні порушення нерегулярні місячні часто супроводжуються такими неприємними симптомами:

  • Вагінальна сухість
  • Надмірне потовиділення у нічний час
  • Постійні зміни настрою

5. Алергія та чутливість до певних продуктів

порушення менструального циклу

Несприйнятливість до певних продуктів та харчові алергії є частими супутниками порушеного менструального циклу.

Зазвичай алергія на певні продукти призводить до погіршення роботи щитоподібної залози, внаслідок чого порушується баланс статевих гормонів, а організм стає більш вразливим до стресових ситуацій.

6. Нестача поживних речовин в організмі

Дисбаланс вітамінів та мінералів в організмі також має згубний вплив на роботу щитоподібної та надниркових залоз.

Раціон з низьким вмістом антиоксидантів, вітамінів, пробіотиків та мінералів призводить до збільшення рівня кортизолу (гормону стресу), у результаті чого розвиваються такі розлади, як гіпертиреоз (синдром, за якого збільшується щитоподібна залоза) та гіпоадренія (виснаження надниркових залоз).

Утім, візьміть до уваги, що високий рівень кортизолу не лише робить організм більш вразливим до стресу. Він також перешкоджає виробленню багатьох важливих гормонів (включно з тими гормонами, які відповідають за сексуальну активність людини).

За перших ознак порушення менструального циклу радимо вам додати до свого раціону якомога більше поживних продуктів.

Дуже важливо знати всі можливі причини нерегулярної менструації для того, щоб вчасно виявити проблему та звернутися за порадою до спеціаліста.

Ми також рекомендуємо регулярно перевіряти рівень гормонів в організмі, щоб запобігти розвиткові розладів інших внутрішніх органів та систем.

Читайте також