Перехворівші на коронавірус можуть легше заразитися «омікроном», ніж іншими штамами
14:02 29.11.2021
2733

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), посилаючись на попередні відомості, повідомила про підвищений ризик зараження «омікроном» у людей, які вже перехворіли на коронавірус.

«Попередні дані вказують на ймовірність підвищеного ризику повторного зараження «омікроном» (люди, у яких раніше був коронавірус, можуть легше заразитися саме цим штамом) порівняно з іншими варіантами, що викликають побоювання. Але інформація про це обмежена. Більше подробиць з'явиться найближчими днями та тижня», - розповіли у ВООЗ.

У заяві організації також зазначено, що поки що немає інформації про те, що «омікрон» більш заразний або спричиняє тяжкі захворювання. Крім того, вчені не знають, чи може «омікрон» оминати імунітет, вироблений уже існуючими вакцинами.

Фахівці зазначають, що у Південній Африці, де активно поширюється «омікрон», зростає кількість госпіталізацій пацієнтів із коронавірусом, проте це може бути пов'язане зі збільшенням загальної кількості заражень. Найчастіше новий штам виявляли у молодих людей, які зазвичай переносять коронавірус легше. "Однак зараз немає інформації, яка дозволяє припустити, що симптоми, викликані "омікроном", відрізняються від симптомів інших варіантів", - зазначили у ВООЗ.

Штам «омікрон» виявили наприкінці листопада у Південній Африці. Експерти зазначають, що цей варіант вірусу містить велику кількість мутацій. Вони роблять вірус більш заразним, а також виявляють підвищену стійкість до антитіл, що може знизити ефективність вакцин.

Наразі випадки зараження «омікроном» виявлені в Гонконгу, ПАР, Ботсвані, Ізраїлі та кількох європейських країнах. 

Автор: Марія Петренко
Читайте також