Британія підтвердила перші випадки нового штаму Covid
16:57 27.11.2021
266

Міністр охорони здоров'я Великої Британії Саджид Джавід повідомив про два випадки нового варіанту коронавірусу Omicron в Сполученому Королівстві. Про це повідомляє Sky News.

Джавід також сказав, що проводитимуться перевірки в тих районах, де були виявлені випадки захворювання - у Челмсфорді та Ноттінгемі.

Він сказав, що ці дві інфіковані особи зараз перебувають на ізоляції, поки проводяться подальші тести їхніх близьких контактів. Міністр додав, що ці два випадки "пов'язані".

Британія з неділі додає до "червоного списку" ще чотири країни: Ангола, Мозамбік, Малаві та Замбія.

"Якщо будь-хто побував у будь-якій з цих чотирьох країн або будь-якій з інших країн, нещодавно занесених до червоного списку, за останні 10 днів, він повинен самоізолюватися і пройти ПЛР-тести", - сказав Джавід.

Сьогодні також стало відомо про перший ймовірний випадок штаму Omicron в Німеччині і Чехії.

До слова, сьогодні Нідерланди повідомили про понад 60 пасажирів, які прибули з країн Південної Африки, у яких підозрюють захворювання коронавірусом нового південноафриканського штаму. Зараз там проводять додаткове тестування, щоб визначити, чи є серед них випадки інфікування варіантом коронавірусу Omicron.

Напередодні перший випадок нового штаму в Європі виявили в Бельгії.

Раніше деякі країни ухвалили рішення про закриття кордонів з країнами Африки через виявлення нового південноафриканського штаму коронавірусу.

Слідом за ЄС про закриття кордонів повідомив Ізраїль.

Окрім того, адміністрація Сполучених Штатів ухвалила рішення призупинити прийом приїжджих з восьми африканських країн через ризик поширення нового штаму коронавірусу.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також