Штам коронавірусу «омікрон» дістався Італії. ВООЗ визнала новий варіант вірусу загрозою
12:00 28.11.2021
339

Новий штам коронавірусу "Омікрон" офіційно виявлено в Італії, його виявили у повністю вакцинованого від Covid-19 жителя області Кампанія (область південної Італії). 

Той, хто заразився, працює топ-менеджером у компанії, він прилетів з Мозамбіку до Риму 11 листопада. Після цього він попрямував до міста Казерта машиною, а 15 листопада опинився в Мілані, де його фірма перевірила на коронавірус, і результат виявився позитивним.

У п'ятьох членів його сім'ї також зафіксували позитивний тест на коронавірус. Вони поміщені на карантин та виявляють легкі симптоми захворювання. «Пацієнт і люди з числа рідних, які контактували з ним, почуваються добре», — повідомили в інституті охорони здоров'я.

Імовірні випадки зараження штамом «омікрон» також зафіксували у Німеччині та Чехії.

Міністерство із соціальних питань землі Гессен повідомляє, що Covid-19 з набором мутацій, характерних для штаму «омікрон», виявили у людини, яка прибула з ПАР у Франкфурт 21 листопада. Ще двох пацієнтів із новим штамом виявлено в Баварії.

Перший випадок нового варіанту Covid-19 зареєстрували в Чехії у людини, яка приїхала з Намібії.

Раніше випадки зараження штамом «омікрон» виявили у Великій Британії, Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі.

Новий штам коронавірусу «омікрон» (B.1.1.529) вперше виявили у ПАР у листопаді.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила «омікрон» як «варіант, що викликає занепокоєння» та визнала його загрозою для миру.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також