У ВООЗ рекомендували третє щеплення від коронавірусу для певної категорії людей
17:29 12.10.2021
1030

Як заявили в Стратегічній консультативній групі експертів (SAGE), особам з ослабленим імунітетом та помірним і важким імунодефіцитом слід запропонувати додаткову дозу всіх схвалених ВООЗ вакцин, оскільки ці особи рідше адекватно реагують на вакцинацію після стандартної серії первинних вакцин і мають високий ризик серйозного перебігу COVID-19".

Експерти додали, що люди віком від 60 років і старші, які отримали вакцини Sinovac та Sinopharm, також повинні отримати третю дозу, хоча використання інших вакцин також може розглядатися залежно від поставок та доступу.

"При виконанні цієї рекомендації країни повинні спочатку прагнути до максимального охоплення 2-ма дозами у цій популяції, а потім вводити третю дозу, починаючи з найстарших вікових груп",-сказали вони.

SAGE також переглянула вакцину, розроблену індійською компанією Bharat Biotech, і оприлюднить політичну рекомендацію після того, як ВООЗ надасть її для екстреного використання.

Минулого тижня ВООЗ оголосила про план припинити пандемію COVID-19, забезпечивши всьому наслененню доступ до вакцин.

Глобальна стратегія вакцинації проти COVID-19 передбачає щеплення 40 % людей у всіх країнах до кінця року та 70 % до середини 2022 року.

Стратегія передбачає триступеневий підхід до вакцинації. Пріоритет надається людям похилого віку, медичним працівникам та групам ризику різного віку, потім дорослим, а потім підліткам.

Автор: Іван Петрик
Читайте також