ВООЗ запускає нову групу з вивчення походження коронавірусу
09:40 14.10.2021
260

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) має намір створити нову групу експертів для роботи над з'ясуванням походження коронавірусу, яка буде називатися Міжнародна наукова консультативна група з походження нових патогенів (SAGO).

Серед інших до групи ввійшли: Маріон Купманс, Теа Фішер, Хунг Нгуен і китайський експерт з ветеринарії Ян Юнгі, які брали участь у спільному розслідуванні в китайському місті Ухань.

"Ми дуже задоволені групою відібраних експертів і сподіваємося на співпрацю з ними, щоб світ став безпечнішим", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус.

Команда розгляне, чи передався вірус з тварин до людей на ринках в Ухані або просочився в результаті нещасного випадку в лабораторії.

Крім коронавірусу, SAGO також вивчить походження інших патогенів високого ризику.

При цьому ВООЗ закликав уряди всіх країн деполітизувати ситуацію і співпрацювати для прискорення досліджень походження коронавірусу.

"Цей відкритий заклик спрямований на те, щоб забезпечити виявлення широкого спектра наукових навичок і досвіду для консультування ВООЗ з питань досліджень, необхідних для визначення походження будь-якого майбутнього патогена з пандемічним потенціалом", - йдеться в повідомленні.

ВООЗ заявила, що сформована група може бути "нашим останнім шансом" визначити походження SARS-CoV-2.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також