«За минулий тиждень кількість госпіталізацій в Україні зросла на 28%. При цьому госпіталізації випереджають виписки на 50%. Ця хвиля може стати більшою, ніж усі попередні», — зазначив Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE), повідомляє пресслужба МОЗ.
За останній тиждень виділено додаткові 8 тисяч ліжок із киснем. Водночас Україна спроможна збільшити загальну кількість «ковідних» ліжок принаймні ще на третину.
За рівнем захворюваності найбільше уражений Південний Схід, найменше — Центральний регіон. Кількість «помаранчевих» зон продовжить зростати. За рівнем тестування на COVID-19 Україна виходить на 5 місце серед європейських країн.
Темпи вакцинації у країні показують позитивну динаміку — +6% за тиждень. Кожен 4-й дорослий в Україні вакцинований хоча б однією дозою, а кожен 5-й — отримав повний курс щеплення. Наразі в Києві найбільший відсоток повністю вакцинованого населення — 39%, найменший у Волинській області — 13%.
Також у МОЗ повідомили, що в Україні зростає кількість госпіталізацій серед дітей із COVID-19.
«Якщо при першій-другій хвилях Київська міська дитяча інфекційна лікарня практично стояла порожня, то станом на 12 жовтня її наповненість 53%. Практично у всіх регіонах суттєве зростання кількості дітей з тяжким перебігом COVID-19, які потребують стаціонарного лікування й кисневої терапії. І на превеликий жаль, уже є декілька летальних випадків серед дітей», — зазначив в ексклюзивному коментарі для спільноти «Коронавірус інфо» Сергій Дубров, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
У держави наразі є ресурс приблизно 50 тисяч ковідних ліжок, у разі необхідності ця кількість може збільшитися до 90 тисяч.
«Особисто мене дуже радує той факт, що Київ більше ніж 2 тижні не входить у трійку лідерів за кількістю нових випадків COVID-19. Насамперед це пов’язано з вакцинацією майже половини населення», — додав Сергій Дубров.