Кличко проїхався в потязі з вагонів метро, які Київ отримав від Варшави. Відсьогодні потяг курсує зеленою гілкою столичного метрополітенум
16:30 01.11.2023
372

На зелену гілку столичного метрополітену сьогодні вийшов потяг із вагонів метро, які Київ отримав від Варшави.

Цього року в якості благодійної допомоги столиця Польщі передала Києву 60 вагонів метро. Це стало можливим завдяки підписаному минулого року листу між столицями Польщі та України щодо безоплатної передачі цих вагонів Варшавського метрополітену столиці України.

Мер Києва Віталій Кличко оглянув адаптований до умов експлуатації в столичному метрополітені варшавський поїзд та проїхався в ньому.

«Транспортування до Києва усіх 60 вагонів тривало 7 місяців. Останній поїзд прибув до столиці 24 жовтня. Отримані вагони належать до рухомого складу серії №81, який також експлуатується і в київському метро. Більшість із них будуть використані як технічні донори для капітальних ремонтів діючого рухомого складу. Оскільки 80% парку столичного метро складають вагони, що виготовлені за радянських часів, і в їх конструкції застосовуються вузли та деталі переважно виробництва росії, – зазначив мер Києва. – Допомога, отримана від польських друзів, забезпечить безперебійну роботу Київського метрополітену, безпеку руху поїздів та безпечне перевезення пасажирів. Але не всі вагони стануть донорами та підуть на запчастини. Деякі, після проведення відповідної експертизи, вийдуть на лінії метро. Перший поїзд з п’яти вагонів працівники КП «Київський метрополітен» вже належно підготували та відправили курсувати зеленою гілкою столичного метро», – сказав Віталій Кличко.

Мер Києва зазначив, що термін експлуатації вагонів адаптованого варшавського поїзда становить 12-14 років. Поїзд курсуватиме зеленою лінію Київського метро. Також, на знак подяки польським друзям, у вагонах залишили деякі оголошення та написи польською мовою.

Інші вагони, отримані в рамках цього проекту, проходять поетапну перевірку для визначення технічного стану рухомого складу та його комплектуючих. Надалі фахівці складуть перелік деталей та вузлів, які будуть сформовані у резерв запчастин – для проведення поточних та капітальних ремонтів вагонів столичного метро.

Автор: Даарина Драгоманова
Читайте також