Від сьогодні вінниччани можуть зробити ПЛР-тест у міському лікувально-діагностичному центрі
15:29 23.10.2020
310

На четвертому поверсі міського лікувально-діагностичного центру, який розташований за адресою вул. Київська, 68, розпочала роботу муніципальна лабораторія для ПЛР-тестування. Тут робитимуть аналіз, який показуватиме, чи є у людини наразі коронавірус в організмі. Вінничанам, які отримують субсидії, аналіз робитимуть за половину ціни, а учасникам бойових дій – безкоштовно.

 

Раніше у місті не було муніципальної ПЛР-лабораторії і аналізи виконували або в обласному лабораторному центрі МОЗ, або у приватних структурах. Весною в рамках антикризової програми «Вінничани важливі» було прийняте рішення створити муніципальну ПЛР-лабораторію. 

Місцем для неї було обрано четвертий поверх будівлі КП «Міський лікувально-діагностичний центр». На її облаштування виділили понад 4 млн грн. Ці кошти спрямовані на реконструкцію самого приміщення та на сучасне обладнання, в тому числі й на ампліфікатор.

Нещодавно ремонтні роботи завершились, а персонал пройшов підготовку до роботи з новим обладнанням. Кілька днів лабораторія працювала у тестовому режимі, а з сьогоднішнього дня запрацювала на повну.

«Муніципальна лабораторія для проведення ПЛР-тестування вкрай необхідна в сучасних умовах епідемії COVID-19. Адже своєчасне виявлення дуже важливе. Це не лише допоможе у лікуванні хворих, а й у стримуванні поширення хвороби», – каже директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

«Лабораторію оснастили сучасним німецьким обладнанням останнього покоління, яке дозволяє проводити до 600 тестів за добу. Робота тут організована згідно з найсуворішими санітарно-епідеміологічними вимогами. Доступ до лабораторії обмежений, – повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Біоматеріал для дослідження доставляють у герметичних ємностях. Окремий пункт забору є на базі діагностичного центру на першому поверсі, також відібрані зразки можуть надходити з центрів первинної медико-санітарної допомоги».

Вінничанам, які отримують субсидії, аналіз робитимуть за половину ціни, а для учасників бойових дій – безкоштовно.

Наразі потужності лабораторії будуть сконцентровані на виявлення коронавірусу, але в подальшому тут зможуть робити аналіз на виявлення збудників різних інфекцій і навіть на встановлення батьківства.

Джерело: сайт ВМР

Автор: Єва Козаченко
Читайте також