В Україні посилили покарання за домашнє насильство
13:02 19.07.2021
276

1 липня депутати Верховної Ради України проголосували за законопроєкт №3908-1 “Про боротьбу з домашнім насильством”. Цим законопроєктом встановлюється:

  • Однакова відповідальність за домашнє насильство для всіх. Раніше правоохоронці та представники інших силових відомств притягувалися до відповідальності лише за дисциплінарними статутами.
  • Посилення відповідальності за перше вчинене домашнє насильство шляхом збільшення строку адміністративного арешту до 10 діб.
  • Дозвіл судам розглядати справи про домашнє насильство без участі кривдника.

Як депутатка, радниця з питань протидії насильства та людина, яка не перший рік займається цими питаннями, безмежно рада, що відповідні закони почали вноситися у парламент та знаходити підтримку!

Є сотні історій про домашнє насильство та знущання над жінками. Такими історіями переповнені новинні стрічки в інтернеті. Я читала їх сотнями! Ось одна з таких, якою вирішила поділитися засновниця кризового центру "Ми поруч" Юлія Дякун.

“Дуже потрібні ваші молитви. Чоловік заблокував дитинку в будинку, немовляті всього 2 тижні, мама на вулиці і не може зайти. Зараз викликаємо поліцію.

P.S.: відібрав телефон, тому вчора жінка і не вийшла на зв'язок

9:44 поліція вже на місці, працює... Повідомила їм про наміри забрати жінку...

9:50 мама з дитиною і документами в машині поліції. Наша машина виїжджає на зустріч...

9:55 наша машина виїхала на зустріч мамі з дитиною...

10:20 мама з дитиною в таксі і їде на зустріч нашій машині...

12:08 мама з дитиною в нашій машині. Родина вже у безпеці і прямує у Кризовий центр.

14:14 родина у Кризовому центрі... Починаємо працювати.”

Якщо ви теж зіткнулися із домашнім насиллям та потребуєте допомоги – не бійтеся зробити перший крок: записуйтеся на безкоштовну консультацію тут.

Вже більше сотні людей звернулися за психологічною допомогою за перший тиждень роботи сторінки «Мені здається» на платформі «Розкажи мені».

Аби привернути увагу суспільства до проблеми домашнього насильства, Інститут когнітивного моделювання, «Фонд Маша» Маші Єфросиніної та Товариство Червоного Хреста України об’єдналися в межах всеукраїнської просвітницької кампанії «Мені здається».

Одним із головних етапів цієї співпраці стало створення Viber-спільноти STOP ABUSE UKRAINE. Там публікують поради щодо протидії насильству, історії потерпілих, тематичні новини, словник основних термінів, інформацію про нові ініціативи та контакти спеціальних служб, куди можна звернутися по допомогу. Тому дуже раджу підписатися!

Те, що держава на законодавчому рівні звернула увагу на таку нагальну проблему суспільства, як домашнє насильство – це добре, і я такі дії підтримую. Але ініціатива має йти від самого суспільства: не бійтеся говорити, не бійтеся звертатися на допомогу, не бійтеся давати максимального розголосу цій проблемі! Оприлюднення таких фактів та соціал ьна підтримка є головним стримувальним фактором для потенційного кривдника.

Тому не бійтеся!

 

Автор: Людмила Станіславенко

Депутатка Вінницької обласної ради, меценат, волонтерка, громадська діячка

Читайте також