Геннадій Ткачук про Бюджет-2021
09:00 27.09.2020
325

Коли йдеться про бюджет-2021, то це саме той випадок, коли планів багато, а грошей — навпаки.

Загалом у людей, які не поверхнево знайомі з економікою, майбутній бюджет оптимізму не викликає. Не згадуватиму тут про дефіцит, адже я не економіст, а дозволю собі посилатися на думку людини, яка не з чуток знає, як влаштована ця «бюджетна кухня».

Отже, днями в інтерв’ю одному з телеканалів колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман, аналізуючи бюджет-2021, серед іншого звернув увагу на таку витратну статтю, як будівництво доріг (що само по собі схвально), але сьогодні виділити 150 мільярдів, зважаючи на те, що 70 мільярдів з цих коштів — запозичення, м’яко кажучи, суперечливе рішення.

Резонно вважати, що ці кошти краще було б переорієнтувати на підтримку реального сектору, звернувши увагу, наприклад, на потреби малих підприємців. "Треба думати не тільки про бюджет країни, а й про бюджет кожної української родини". Хотілося б, аби цю тезу врахували, а як воно буде — побачимо.

Нинішні урядовці вважають, що "це бюджет можливостей для розвитку економіки та підтримки наших громадян і бізнесу в умовах "перезапуску" економіки після удару пандемії коронавірусної хвороби" . Що ж побачимо, чи цей «бюджет можливостей» спроможеться масштабно, а не точково, підтримати національну економіку та людей.

Чи матимемо ситуацію, як з коронавірусним фондом: кошти пішли майже на все, за винятком того, на що передбачалися.

Читайте також