"Ми підтримали комунальні надбавки для медперсоналу — і тепер мінімальна  зарплатня лікаря, що працює з "ковідними" хворими, становитиме майже 37 тис., а медсестри —29 тисяч"— Ігор Ткачук
14:16 09.10.2020
323

Сьогодні, 9 жовтня, у зв’язку з непростою епідемічною ситуацією відбулася позачергова сесія Вінницької міської ради, на якій ми розглянули два проекти рішення, пов'язані із додатковими заходами щодо підтримки вінницьких медичних працівників та реалізацією плану заходів про розгортання у місті додаткових потужностей для боротьби з коронавірусом.
Зокрема, закладам охорони здоров'я було виділено 83,2 мільйона гривень для закупівлі медичного обладнання, ліжок, засобів індивідуального захисту, медикаментів (адже на лікування "ковідних" хворих з державного бюджету компенсується 20%, решта 80%- з комунального), дезінфікуючих засобів, встановлення кисневих точок, виплати муніципальної надбавки до заробітної плати медичним працівникам стаціонарів, що працюють з хворими на COVID -19.

Наразі у Вінниці додаткові ліжка в спортзалах і на стадіонах не встановлюватимуться, натомість розгорнуть додаткові ліжка, крім тих 317, які зараз наявні, в міській лікарні №3, яка відзавтра вводить 25 ліжок, триває ремонт 3 поверху МКЛ №3, де планується ще 45 ліжок, також в не задіяних приміщеннях першого пологового будинку буде можливість розгорнути 110 "ковідних" ліжок, загалом найближчим часом матимемо 404 кисневих точок на 500 ліжок.
Зараз маємо брак медичних кадрів в COVID-них командах: не вистачає 16 лікарів, 14 медсестер, є 29 вакансій молодшого персоналу. Тому з жовтня ми встановили надбавки лікарям у розмірі 15 тис., медсестрам —10 тис. гривень, молодшим медсестрам 8 тис гривень. Наприклад, лікар-початківець відтепер матиме 36,995 грн, лікарю вищої категорії буде нараховано 42,764 грн., медичні сестри отримуватимуть від 28, 877 до 31,405 грн, молодший медперсонал матиме з надбавкою 25, 627 грн. Щомісячно на виплату цих надбавок з бюджету використовуватиметься 7,5 млн. гривень. Крім того, спеціальну муніципальну надбавку встановлено асистентам кафедри інфекційних хвороб нашого медуніверситету, які з початку пандемії працювали в інфекційній лікарні №1
Також для 4 закладів, які працюють з коронавірусними буде придбано додаткове обладнання: 16 СІПАП, 16 ШВЛ, медичні ліжка для пацієнтів, засоби особистого захисту для персоналу, вакцини по програмі #Стопгрип тощо.

Автор: Ігор Ткачук

громадський діяч, депутат Вінницької міської ради чотирьох скликань

Читайте також