Людмила Станіславенко: "Створення інклюзивного суспільства – важливий крок у розвитку громади"
16:16 10.10.2020
277

Створення інклюзивного суспільства – важливий крок у розвитку громади. Саме тому впродовж багатьох років я спільно з представниками громадських організації реалізую проекти, які спрямовані на втілення у життя програм доступності. Ми провели десятки тренінгів та семінарів, аби Вінниччина стала більш доступною для маломобільних громадян та людей з інвалідністю. Ми постійно працюємо над інформуванням громадськості, особливо звертаючи свою увагу на мешканців області.

Проте, не зважаючи на позитивні результати можу сказати з власного досвіду - питання інклюзії та доступності наразі гостро потребують системної підтримки, як фінансової, так і організаційної. Особливо, коли мова йде про мешканців районів та невеличких сіл. Сьогодні вінничани об’єднуються та активно працюють над реалізацію різноманітних проектів. Громадські ініціативи знаходять підтримку й у державних інституціях. Зокрема, мова йде про конкурс визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надаватиметься фінансова підтримка у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Серед багатьох проектів, які реалізують в рамках даної програми хочу відзначити один - «Спільні кроки до розвитку громади». Інноваційна програма, Вінницької міської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» та її голови Ірини Саранчі, покликана покращити якість надання послуг щодо догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Заходи будуть реалізовані на базі Брацлавського психоневрологічного будинку-інтернату.

Для мене цей проект надзвичайно важливий. Адже як депутатка обласної ради я неодноразово відвідувала подібні заклади. Разом з колегами ми бачили ряд проблемних питань, серед яких – неналежні умови перебування підопічних, умови роботи медичного персоналу а інші. Зі своєї сторони ми робили усе можливе, сьогодні нам на допомогу прийшли громадські організації, які підтримали наші починання.

Тож нині фахівці працюватимуть не тільки над підвищенням соціальної компетентності, а й боротимуться з професійним та емоційним вигоранням. В ході роботи організатори планують провести два інформаційних тренінги для працівників інтернату: «Емоційне вигорання та його профілактика» та «Підвищення рівня соціальної комунікації – шлях до порозуміння». Окрім того, в рамках проекту заплановано дводенна рекреаційна подорож на базу відпочинку «Зачароване озеро».

 

Автор: Людмила Станіславенко
Читайте також